medolight / Swiatlo / Czym jest swiatlo 
    Zest Massager
   Gdzie kupic
   Medolight blue
   Medolight
   Swiatlo
      Zalety swiatla
       swiatlo organizm
      Czym jest swiatlo
      Fotobiologia
   Kontakt
   Wspolpraca


Konsultacje medyczne z Panią Dr. Anna Niewieczerzał
Środa 9.00 - 17.00
Piątek 15.00 - 18.00
Infolinia: 0605 99 35 06
Medycyna XXI wieku


Powiadamiacz

Powiadom znajomych o Medolight - aparat trzeciej generacji wykorzystujący najnowsze osiągnięcia nauki
 

Czym jest światło


 Właściwości światła słonecznego

Światło słoneczne (zakres widzialny i podczerwień) jest jedynym rodzajem naturalnego promieniowania elektromagnetycznego, które przynosi organizmowi korzyść i jest dla niego niezbędne.
Tkanki w bardzo różny sposób mogą wykorzystywać światło słoneczne: promieniowanie podczerwone działa rozgrzewająco i aktywizująco, początkowy zakres promienia ultrafioletowego przyspiesza syntezę witaminy D, przedział światła widzialnego (białego) jest najważniejszy dla podtrzymywania życia na Ziemi.
 

Znaczenie niektórych parametrów światła

Wykorzystując zbawienne światło do celów leczniczych, warto wiedzieć o oddziaływaniu poszczególnych jego zakresów (od światła fioletowego do czerwonego). Na przykład światło niebieskie okazuje się bardziej skuteczne przy leczeniu trądziku. A cząsteczki hemoglobiny, wykazujące powinowactwo ze światłem czerwonym (640 nm), zaczynają aktywniej uczestniczyć w wymianie gazowej tlenu i dwutlenku węgla. Dalsze zwiększanie długości fal prowadzi do wzrostu nagrzewającego oddziaływania promieniowania, co przejawia się w zakresie podczerwieni (szczególnie 880 nm). Charakteryzuje się ona najsilniejszym efektem przenikania.

Zatem użyty do terapii zakres fal ma istotne znaczenie. W zależności od jego parametrów światło może spowodować pozytywną (leczniczą, profilaktyczną) reakcję lub negatywną (chorobotwórczą) w przypadku zakresu fal o działaniu destruktywnym.

Ogromne znaczenie ma także tryb podawania światła (stały lub pulsujący). W wielu przypadkach nie wystarcza naświetlanie dotkniętego schorzeniem obszaru, trzeba dobrać optymalne parametry częstotliwości przekazywania energii. Pulsowanie światła jest bardzo ważnym elementem, ponieważ każda cząsteczka, wysyłając własne kwanty energii i komunikując się z innymi cząsteczkami „przywykła” właśnie do takiego (przerywanego) trybu przyjmowania energii elektromagnetycznej. Przy tym optymalna częstotliwość takich pulsacji będzie zależeć od parametrów konkretnych cząsteczek – rodzaju tkanki i charakteru
 

Copyright ©2007 by medolight
aparat medolight został zatwierdzony jako urządzenie medyczne według dyrektywy medycznej UE 93/42/EEC
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia i informacje o produktach zostały opracowane przez firmę Libertas Sp. z.o.o.
Libertas jest zastrzeżonym znakiem firmowym.
Kreator Stron www